P. Auštrevičius: vienas naujosios Vyriausybės tikslų – Astravo jėgainės uždarymas

2020 spalio 27 d.

Astravo atominėje jėgainėje besirengiant elektros gamybos pradžiai, naujoji Lietuvos Vyriausybė turėtų kelti strateginį tikslą – pasitelkus partnerius Europoje, uždaryti šią nesaugią elektrinę Baltarusijoje, greta sienos su Lietuva. Tuo įsitikinęs Sąjūdžio prieš Astravo AE valdybos pirmininkas europarlamentaras Petras Auštrevičius.


„Akivaizdu, jog nueinančioji Lietuvos Vyriausybė ir jos derybininkai padarė ne vieną klaidą, iki šiol taip ir neužtikrinę, kad nešvari Astravo elektra nepatektų į Lietuvą. Astravo AE uždarymas turi būti Lietuvos strateginis tikslas ir tikiuosi, kad naujoji centro dešinės Vyriausybė ras būdų šiam tikslui pasiekti. Būtų puiku, jei naujosios Vyriausybės programoje būtų aiškiai išskirtos priemonės ir veiksmai, kurių imsimės išvien su regiono, mūsų Europos partneriais.


Tikiuosi, kad visi nuo Vyriausybės vadovo iki ministrų adekvačiai vertins nesaugios Astravo atominės elektrinės keliamas grėsmes, ir jų pozicijos niekad nesusvyruos bei nekels abejonių. Linkiu antiastravinės krypties Vyriausybės, kuri savo veiksmais užtikrins visų Lietuvos gyventojų saugumą“, – sako Sąjūdžio prieš Astravo AE valdybos pirmininkas P. Auštrevičius.


Sąjūdis prieš Astravo AE pažymi, kad dabartinė Astravo jėgainės vieta Baltarusijoje, greta sienos su Lietuva, parinkta grubiai pažeidžiant Espoo konvencijos nuostatas dėl branduolinių jėgainių lokacijos, saugios statybos principų.